Bloggerliga giris 101 (:
Mesleğinin 10 .yılında, 30’unu aşmış, zorunlu hizmetini yapmış (çok zor şartlarda olmasa da ) evli ve çocuklu bir kadın, gününün kalan vaktinde uyumak yerine elinde kerpetenle ne yapıyor olabilir? Mozaik!
Çocukluğumdan beri ilgili olduğum, yetenekli olduğumu hiç iddia etmediğim sanat, mozaik olarak hayatimin orta yerine düşüverdi bir gün. Deli gibi istedim, mutlaka yapmalıydım ama nasıl? Nereden başlayacaktim, ne kullanacaktim… Tarihiyle ilgili az çok bilgiye googledan en basit yolla ulaşabiliyorsunuz ama tekniğiyle ilgili bilgiye ulaşmak… İşte orada umudumu kaybetmeme ramak kalmıştı, çünkü Türkçe arama yaptığınızda “mozaik pasta” yapimiyla ilgili tez yazilacak kadar fazla bilgi çıkıyor karşınıza, ama mozaik sanatı?? Bunun için biraz daha derinlere inmeniz gerekiyor dipsiz bilgi kuyusunda. Yeni bir şehre taşıdınğımız için ve çocuğum (💚) küçük olduğu için kursa gitmek biraz hayaldi. Bulunduğumuz şehirde tek bir mozaik kursu bulabildim o da “ilerleyen aylarda katilimci sayısına bağlı olarak” diye yanıtladı başvurumu. Böylece iş başa düştü. Öncelikle bir kitap edindim “Mozaik – Angie Weston” . Ama tabi yabanci kaynak olduğu için neyi nereden almam gerektiği gibi bilgileri icermiyordu. Sonra sosyal medyaya başvurdum ve Bodrum’da bulunan Sosos Mozaik Atölyesi sanatçısı Selda’ya ulaştım. Uzak şehirlerde olsak da bana ilk ışık tutan o oldu, Mozaik sanatı  üzerine Italya’da eğitim almış olmasına rağmen çok kıymetli bilgilerini hiçbir karşılık beklemeden paylaştı benimle bu tevazu timsali güzel kalpli insan. İlk urunlerimi yaratacağım camlara onun rehberliğinde kavuştum. Sonra youtube’dan mozaik yapim videolari izlerken çok değişik birine rast geldim : Ayhan Keser (   http://ayhankeser.com/  )Onu henüz tanımayan hepiniz adına üzgünüm 🙂 Yıllardır biriktirdiği bilgi birikimini, deneyimlerini, püf noktalarını öyle güzel anlatıyordu ki videolarinda, başka bir yerde özel ders alsam ancak bu kadar faydalanabilirdim. Hiç bir zaman desteğini ve güvenini esirgemeyen ‘Master’ ım olur kendisi 🙂 Hayatim boyunca şükranla anacağım ikisini de 🙏. Çünkü o noktadan sonra rüzgarın yönü değişti ve başladım. O taşlarla zeminler de , evim de , hayatim da renklendi…
İşte böyle başladı benim yola çıkış hikayem. Mozaik hayatim devam ettikçe benimle paylaşan herkesle birlikte göreceğim neler olup biteceğini. Bu yolculukta bana eşlik eden herkese sevgiler!

tamamlanan eğitimler

KAPAT